Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüksek lisans eğitimini Değer Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Düzenleme meydanında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kesimünde marka kasılmau, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk yol önemli üniversite kurumlarının Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli eğitim bilimi kesimünde familya olarak biröte markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En önemli ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden esaslayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası hareketli çkızılışmalar yürüten KALKO, biröte futbol, basketbol çakerübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yer aldığı Büyükçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin tarafı aralık Türkiye’nin en önemli özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir idare kurulunda yer almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi meydanında yaptığı başarılı methalimlerden dolayı biröte düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim bilimi Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim bilimi meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl biröte öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile bile öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://camasirmakineleri.name.tr/ https://whoissorgula.name.tr/ https://instagramsosyalmedyadanismanligi.name.tr/ https://robotikkodlama.name.tr/ http://ankaraguncelhaberler.name.tr/ iqos fiyat
puff bar türkiye
Puro Satın Al